Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Книжкові видання та компакт-диски (38)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Плохій С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Плохій С.  
Наливайкова віра. Козацтво та релігія в ранньомодерній Україні : Моногр. / С. Плохій; Ін-т критики. - К. : Критика, 2005. - 494 c. - Бібліогр.: с. 437-485. - укp.

Проаналізовано участь козаків у релігійній боротьбі першої половини XVII ст. і вплив релігії на самоусвідомлення даного суспільного прошарку. На підставі узагальнення історичних джерел розглянуто засадничий для формування української ідентичності період у контексті загальноєвропейських процесів: контрреформації та конфесіалізації громадського та політичного життя, а також ствердження абсолютизму.

Проанализированы участие казаков в религиозной борьбе первой половины XVII ст. и влияние религии на самоосознание данной молодой общественной прослойки населения. На основе обобщения исторических источников рассмотрен начальный для формирования украинской идентичности период в контексте общеевропейских процессов: контрреформации и конфессиализации общественной и политической жизни, а также утверждения абсолютизма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294 + Т3(4УКР)46-7 + Э372.27-344

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА666064 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Плохій С.  
Наливайкова віра: Козацтво та релігія в ранньомодерній Україні / С. Плохій; Ін-т Критики. - 2-е вид., виправл. - К., 2006. - 496 c. - (Критич. студії). - Бібліогр.: с. 437-485. - укp.

Проаналізовано участь козаків у релігійній боротьбі першої половини XVII ст. та вплив релігії на самоусвідомлення цього молодого суспільного прошарку. На підставі залучення широкого масиву історичних джерел розглянуто засадничий для формування української ідентичності сюжет у контексті загальноєвропейських процесів: контрреформації та конфесіялізації громадського та політичного життя, а також ствердження абсолютизму.

Проанализированы участие козаков в религиозной борьбе первой половины XVII в. и влияние религии на самосознание этой молодой социальной прослойки. На основании привлечения широкого массива исторических источников рассмотрен основополагающий для формирования украинской идентичности сюжет в контексте общеевропейских процессов: контрреформации и конфесиализации общественной и политической жизни, а также утверждения абсолютизма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)442-451

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА675555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Плохій С. М. 
Якої історії потребує сучасна Україна? / С. М. Плохій // Укр. іст. журн.. - 2013. - № 3. - С. 4-12. - укp.

Висвітлено роздуми автора над шляхами створення сучасного українського історичного наративу. Поштовхом до їх написання став майже одночасний вихід у світ двох видань Павла Роберта Магочія - англомовної "Ілюстрованої історії України" (Торонто, 2007 р.) та україномовної "Історії України" (Київ, 2007 р.). Подано ширший контекст європейського й українського історієписання впродовж кінця XIX - початку XXI ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)5/6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Україна на історіографічній мапі міжвоєнної Європи = Ukraine on the Historiographic Map of Interwar Europe : матеріали міжнар. наук. конф., 1 - 3 лип. 2012 р., Мюнхен / ред.: Я. Мельник, С. Плохій, Франк Е. Сисин; Укр. Віл. Ун-т, Східноєвроп. ін-т ім. В'ячеслава Липинського, Гарвард. ін-т укр. студій, Канад. ін-т укр. студій, Альберт. ун-т, НАН України, Ін-т історії України. - Київ, 2014. - 250 c. - (Укр. історіографія). - укp. - англ.

Висвітлено актуальні питання та малознані факти міжвоєнної української європейської історіографії, доробок наукових українознавчих інституцій та історичні погляди деяких українських істориків міжвоєнної доби. Проаналізовано ідею соборності в дискурсі еміграційної історіографії української революції (1917 - 1921 рр.). Досліджено відмінність поглядів М. Грушевського та В. Липинського щодо діяльності гетьмана Б. Хмельницького та його добу. Розглянуто контекст існування Українського Наукового інституту у Варшаві (1930 - 1939 рр.). Висвітлено історію українського виміру школи Францішека Буяка як можливий альтернативний шлях розвитку, яким міжвоєнна українська історіографія не пішла ані у міжвоєнну, ані у радянську добу, та була слабо інтегрована у тогочасні світові дискусії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА789998 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Воловина О. 
Регіональні відмінності втрат від голоду 1932 - 1934 рр. в Україні / О. Воловина, С. М. Плохій, Н. М. Левчук, О. П. Рудницький, А. Б. Ковбасюк, П. Є. Шевчук // Укр. іст. журн.. - 2017. - № 2. - С. 76-116. - укp.

Наведено оцінку щорічних прямих втрат (втрати через надсмертність) міського й сільського населення від голоду 1932 - 1934 рр. у регіональному розрізі в межах радянської України. Усупереч очікуванням, найвищих втрат зазнало населення не південних зерновиробничихрайонів, а північно-центральних Київської та Харківської областей. Запропоновано та проаналізовано декілька припущень для пояснення цих результатів. Єдиної гіпотези, яка надавала б усебічне тлумачення регіонального розподілу втрат, немає. Втрати в деяких областях зумовлювалися певними специфічними факторами, тоді як втрати в інших можна пояснити поєднанням впливу економічних і політичних чинників. Проведено кількісний аналіз окремих показників антирадянського опору та репресій проти селянства в 1932 р. та досліджено вплив економічних (продовольчої допомоги) й історико-політичних факторів на прямі втрати населення в 1933 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)614-209 + С73(4УКР)61-243

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського